Systémové upozornění
Hlavní informace

Obnova Mokřadů Jablonné by nebyla možná bez podpory několika tisíců dárců, včetně českých a zahraničních nadací.

Zdroje financování Mokřadů Jablonné

  • Individuální dárci (dlouhodobě 5%) – Nejdůležitější jsou pravidelné dary od vás. Vaše pravidelná podpora nám umožňuje dostatečně dopředu plánovat nezbytné aktivity a velmi pružně reagovat na nově vzniklé situace. Přidejte se i vy. Originální formou podpory jsou také darovací certifikáty patron Mokřadů Jablonné.
  • Granty a dotace (dlouhodobě 76%) – Mezi hlavní zdroje patří prostředky z grantů a dotací ze státního rozpočtu ČR, krajských úřadů, evropských fondů a nadací. Prostředky z grantů jsou vázány na konkrétní projektové aktivity, Čmelák je však ve většině případů musí spolufinancovat vlastními prostředky. Od roku 2005 bylo na obnovu Mokřadů Jablonné podpořeno 13 projektů s celkovým rozpočtem 5,3 mil Kč.
  • Sponzorské dary (dlouhodobě 7%) – sponzorské dary od firem jsou důležitým zdrojem financování. Patronem Mokřadů Jablonné je firma Wikov Industry a.s. v čele s panem Martinem Wichterlem, vnukem vynálezce kontaktních čoček. Podívejte se na seznam partnerů Mokřadů Jablonné
  • Ostatní (12 %) – Podpora města Jablonné v Podještědí – Projekt Mokřadů Jablonné by nebyl možný bez podpory města, na jehož území se mokřady nacházejí. Město Jablonné v Podještědí pomáhá jak finančně, tak i nefinančně (podpora při propagaci, udržování bezpečnosti, předcházení vandalismu, podpora pořádaných akcí, pomoc s udržováním úklidu a další). Péče o Mokřady Jablonné by nebyla možná bez práce mnoha dobrovolníků. Více o tom, jak se zapojit jako dobrovolník.

Minimální roční náklady na údržbu lokality

Minimální průměrné roční náklady na údržbu lokality jsou 150 000 Kč.

  • Ruční kosení 45% (mozaikovitá seč, včetně likvidace biomasy)
  • Ruční vytrhávání orobince 50% (včetně likvidace biomasy)
  • Základní údržba 5% (kontrola lokality, úklid, bez oprav mobiliáře)

Buďte první, kdo se dozví o našich akcích

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Dalším využíváním webu s nimi souhlasíte. Souhlasím